Zastavit barevné chyby tisku – Jak opravit vaše fotky dnes

vaše

Pokud jste jako já, vy jste křičeli nahlas alespoň 38krát o rozdílech mezi obrazovkou a obrázky, které jste dostali zpět z tiskárny (nebo z tiskárny doma). To byl pravděpodobně můj nejvíce frustrující problém s fotografiemi – dokud jsem nerozuměl hodinám výzkumu, jak into udělat správně. Zde je několik základních kroků, které můžete okamžitě provést k opravě vašich výtisků …

# 1: Kalibrace monitoru – Ano, není into možné. Pokud utratíte (nebo plánujete výdaje) více než 100 dolarů na výtisky v letošním roce, je into cenná investice. Kalibrátory můžete najít na internetu kolem 150 dolarů. Co into udělá, je správné, aby váš track zobrazoval přesné barvy – protože tomu věříte nebo ne, váš track nebyl nikdy kalibrován a s největší pravděpodobností přišel ze skladu lehce. Přestaňte házet peníze na výtisky a investujte je perform správné kalibrační jednotky.

# 2: Stáhněte barevný profil tiskové laboratoře – Začněte přechodem na webové stránky tiskárny. Pokud nemůžete najít barevný profil laboratoře, neváhejte a pošlete jim e-mailem. Tento barevný profil potřebujete k dokončení kroku 3. Jakmile máte profil, musíte se ujistit, že je přidán do vašeho Photoshopu, pokud si nejste jisti, jak – při hledání rychlých instrukcí na internetu – existuje spousta vysvětlení tonery.

# 3: Soft proof your job- “Soft proofing” je termín s Photoshopem, kde můžete prohlížet fotografii podle toho, jak ji vaše tiskárna vidí z hlediska barev, kontrastu a sytosti. Chcete-li into provést, po otevření fotografie ve Photoshopu – klikněte na “View -> Proof Setup -> Custom”. Nyní dostanete seznam možností v části “Zařízení k simulaci”, vyberte profil ICC, který pochází z tiskové laboratoře. To, co jste udělali, je informovat váš kalibrovaný track (což je důležité vidět barvy přesně), abyste simulovali způsob, jakým bude vaše fotografická laboratoř vidět vaši fotografii. Nyní můžete začít editovat podle vašeho vkusu barvy. Ale nejsme úplně hotovi. Hint: Ujistěte se, že při výběru profilu je nastavena možnost “Vykreslení záměru” na hodnotu “Perceptual” a že je zaškrtnuto políčko “Kompenzace černého bodu”.

# 4: Převedení profilu – Po dokončení úpravy fotografie je nutné převést barevný profil obrázku na tiskové laboratoře. Toto je jiné než # 3, protože t # 3 jsme simulovali, jak vypadá obrázek. Zvažte, jako byste se dívali na váš track pomocí vzorové sady barevných sklenic, které nám poskytla naše tisková laboratoř. Nyní rozdíl od # 4 je to, že budeme vlastně převést náš obrázek zachránit nastavení těchto barevných sklenic. To nyní přináší informace z našeho “tender proofingu” na náš obrázek. Upozornění: Pokud používáte více tiskových laboratoří, budete chtít upravit svůj obrázek bez softwarového testování, uložit jej a poté hrát s barevnými profily specifickými expert tiskárnu, kterou plánujete používat.

A je to! Nyní můžete tisknout přesně. Alespoň teoreticky! Přizpůsobení monitoru tiskárně je obtížné, je into frustrující … ale jakmile into zvládnete, můžete zapomenout na bolesti hlavy. Budu vás varovat, abyste byli opatrní a měli byste čas, abyste into udělali správně, zvláště pokud přepnete tiskové laboratoře obvykle založené na cenách a obchodech. Mohu vám říci ze zkušenosti, že jsem zbytečně vyměňoval peníze, protože se vrátili z desaturovaných, zbarvených, příliš tmavých a všechno výše. Může into být noční můra. Ušetřete peníze, investujte do kalibrace monitoru a věnujte čas komunikaci s tiskem o používání profilů ICC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *